להשתחרר מהכעס

להשתחרר מהכעס בשיטת NLP

לכעוס זה טבעי! כעס הוא רגש ראשוני וטבעי. כשכועסים פורקים את הרגשות השליליים ומשתחררים מהכעס, פורקים לזמן מה את התחושה הקשה ומשיגים "הקלה" אך, כל זאת עד…לסבוב הבא. התפרצויות כעס המופיעות פעם אחרי פעם בעצם הפכו כבר להרגל שאולי אף יצא משליטה. אדם כועס נראה כמו "גייזר" שבמחזוריות קבועה יפרוץ מקרבו סילון מי רותחין שוצף וקוצף…עד שיירגע…וכך עד הפעם הבאה. כך בדיוק אדם רגזן הנוטה לכעוס בקלות נראה פעמים רבות כאילו מרגיז את עצמו ובעצם "מזמין" את המצב של "גייזר ברתיחה".

נשאלת השאלה, איך רוצה אדם כזה להרגיש אחרת, במקום הכעס? אולי שמחה? אולי רגיעה? אולי שקט? או שעליו לדעת ש"הכל בסדר"? או פשוט "לסמוך על עצמו" וכדומה. לכל אחד יש את הבחירה המועדפת עליו, אין כאן נכון ולא נכון יש מותאם באופן אישי. חשוב לדעת, שלשיטת ה-NLP והדמיון המודרך יש דרך לנטרל את ה"כעס" באמצעות הטכניקות המותאמות אישית. המטרה היא להגיע ל"סיבת השורש" של הכעס כשהיה עוד "תינוק". ושם לתת לו מענה במקום, שתחושת הכעס עלתה לראשונה. הטפול הוא בחוויה הראשונית המקושרת לכעס. כשנותנים מענה לרגשות ולצרכים של אז ניתן לרפא את הסטואציה שהתרחשה אז כך שאותו אדם ירגיש מחוזק ומאוזן לקראת המשך חייו. ברגע שהשתנה ה"קוד" המחשבה כבר אחרת ההתנהגות אחרת וכמובן שהתחושה משתנה.. הטכניקות המגוונות של ה-NLP מאפשרות לבנות "מצב מתקן" ולהטמיע זאת מאז ועד היום בכל שרשרת הארועים הקשורים לאותו כעס, ולעדכנם מחדש. כך יודע אדם זה שהיכולת החדשה הוטמעה לא רק בעברו ובהווה שלו אלא גם עמוק בעתידו.

אדם כועס רוצה לשחרר את עצמו מהתחושה הקשה שפשוט פורצת מקרבו ואז…נרגע. חשוב לדעת שניתן להשיג זאת בדרך אחרת. ניתן ללמוד איך להשיג את השחרור בדרך שונה ויעילה. שיטת NLP מאפשרת ללמוד כיצד לעשות אחרת ולהרגיש טוב יום אחרי יום… כיצד לנטרל את הכעס ולקנות הרגל חדש במקומו של יכולת תגובה מאוזנת ואולי אף איך ל"כעוס נכון" או להגיד את שרוצים ולהגיב בזמן. פעמים רבות אדם כזה לומד לעמוד על שלו מתוך ידיעה שזו זכותו לשים גבול במקום שנחוץ לו. וברוב המקרים לומד להגיד לא! ולהרגיש טוב עם עצמו. כל ההתנהלות היומיומית מקבלת תפנית כך שה"כעס" הופך למיותר ופשוט נעלם….

תהליך כזה דורש מספר מפגשים בהן "מפרקים" את הקושי מכירים בו, משחררים באמצעות הטכניקות את מה שמיותר, כמו: כעס, עצב, פחד, חרדה, אשמה וכו' מחזקים את היסודות הקיימים כמו הביטחון בעצמי, שכבר קיים, היצירתיות שישנה וכמובן האהבה שכבר קיימת אצל כל אחד ואחת מכם. יסודות אלה מקבלים מתיחה וחיזוק ותמיד, מוסיפים קצת אור ושוזרים מחדש על פי הצרכים העכשווים.

אדם כזה חווה שינוי המחלחל למעגלי חייו השונים תוך כדי רגיעה פיוס ומרגיש שעשה סדר חדש בתוך חייו סדר שתומך בצרכים של עכשיו ולשנים טובות וארוכות.