אהבה במדבר

כחולאהבה במדבר

אהבה במדבר… מחלון החדר נשקף הכחול האינסופי כמה שיותר כחול יותר עמוק… ומנגד נישאים הרים אדמדמים ובינותם חול וחול ו… חול שעד צהרים ירתח משהו.  למדבר יש חוקים משלו, מקבל אותך ברעננות של בוקר עם משב רוח קליל הבא מהים עם שמים נקיים, ללא ענן. ככה מקדם את פניך בבהירותו, הכל מתנהל בעצלתיים. יש למדבר איזה קצב משלו – כל דבר נעשה בעיתו! תחת השמש, אין להיחפז. וכשתליתי את אחרונת המגבות הבוהקות מלובן בדר"כ, הראשונה כבר יבשה.

רוח קלה פורעת שיער ומנעימה את הנסיעה על הטרקטור בואך "גן הירק" והנה השטח של גלעד ושלומי ואבי בלילה – והנה כבר נראה השטח שלנו. כמה שהמלונים התפתחו באתמול? כאילו גמדים באו בלילה ונפחו אותם. צחי אומר, שאם מתרכזים היטב ניתן לראות כיצד הם גדלים. חחחח… הניילון שמחפה על החול החמים שומר על הלחות, רך למגע. פשוט תענוג להלך על הניילון הרטוב והחמים.

כך מתחיל לו בוקר של קטיף מלונים בין ים כחול אודם ההרים וחולללללל ודיונה ועוד חול זהב.

צוחקים

מזמרה ביד, כובע רחב שוליים ומלונים נערמים להם בשרשרת של קרטונים. יש מי שהצהיב יש מי שרק שבר צבע ועוד חצי ירוק ויש מי שניתק מהגבעול ומבקש מאוד כי נשא אותו לבית אריזה הלאה  אל ייעודו שמעבר לים ואם יתמזל לו יתנוסס על מדף באוקספורד –  בלונדון העיר. שורה רודפת שורה מתגלגלים להם המלונים ומסתדרים שישה שישה ערוכים ומוכנים לטיסה ישירה ללונדון או פריס.  השמש כבר נראית במלוא תפארתה ורעב קל מתגנב ומבשר על – הפסקה קלה. סנדביץ' עסיסי ופרי וירק באים אל קרבנו, באחת וקפה של טרמוס ואמסלם, ששותה עם ארבעה סוכר. זה הילוכו של בדואי שהמדבר לו אם ואב ושנים הרבה ינדוד עם השבט בעקבות המרעה והמים וכעת, שמיטיב להכירנו יודע שפרנסה תהיה לו, למשפחתו ולכל השבט. טוב להם לבדואים כשישראל היא הממלכה. יש פרנסה ויש חיבה ויש כבוד ושיתוף פעולה ויש דחקה וצחוק וחרוזים שצחי מגלגל בין ערבית לעברית ואמסלם נשפך מצחוק… מת מת מתגלגל על החול ואומר בלשונו "יא  ישחק קאמן קאמן עוד דחקה".  שלושה אנחנו קוטפים וצוחקים  ובסוף היום אני רכובה על הטרקטור בין השורות הריקות והקרטונים שנערמו להם מימין ומשמאל לפירמידה מרשימה וצחי מימין במכנסיים קצרים ומזמרה תלויה עד חצי עכוזו, בקלילות מעמיס שלישיה של קרטונים מדלג כאיילה בינות לשורות כשבין תלתליו ניבטות זוג עיניים כחולות ושמחות – אוהב את הקטיף את ההצלחה ואותי! וכבר אנו בסוף החלקה, ואמסלם רוכן על עוד שורה ומאסף אל הג'לביה עוד ערימה עסיסית של מלונים עשרה, וקדימה לבית אריזה.

אהבה במדבראהבה במדבר

שביעות רצון ועייפות קלה של אחרי מאמץ ותחושה של סיפוק של הבאת התוצרת הטובה והשפע מלווה אותנו בדרך למיון המלונים. וכעת, לשבט או לחסד? לשוק מקומי או לייצוא? תיכף יישפכו המלונים לתוך הסרט הנע ויסבבו סביב עצמם ויעמדו למבחן בעיניהם המדקדקות של הממיינים הבכירים. לפי הגודל ורמת הבשלות יוחלט אם יקשטו את שווקי פריס רומא או לונדון או שיפלו לקטגוריה ויגיעו רק לסופר המקומי בת"א, פתח תקוה או חיפה – איזה מתח? לזה נדרשת סבלנות ותוצאות נדע רק בקבלת תעודת המשלוח – הורודה. ובסיום העונה צחי יוציא את הקלסר עמוס בתעודות הוורודות ויכלכל ויחשב ויודיע לי…התוצאות לגמרי לא רעות אנחנו מקום שני בייצוא בין כל החקלאים. כבוד לו וכבוד לי ולתוצרת הנאה ולעבודה הרבה שהצלחה ומחיר טוב לצידה. איזה כיף להנות מהפירות….גאווה ושמחה משותפת. ואהבה לעצמנו ושותפות להצלחה ולביחד שלנו כזוג, שמכה שורשים באדמה ויש אף נביטה, שתצמיח אותנו למשפחה.