שיטת NLP

שיטת NLP

המונחה בוחר מטרה אותה רוצה להשיג, או בעיה אותה הוא רוצה לפתור. כולנו מכירים רגעים של תסכול כשאנחנו מוצפים באחת התחושות שמפריעות. כמו כעס, עצב, פחד, חרדה, אשמה קנאה וכו'…

כדי לנטרל את הרגש הקשה עלינו לשאול, כיצד היינו רוצים להרגיש במקום? אולי שמחים, מצליחים, בטוחים, מאושרים, מגשימים, מסופקים, רגועים,שקטים נהנים…. וכעת, בודקים את מערכת האמונות והערכים שהזינו את הרגש הקשה ומטפלים בו שם, כשהיה "תינוק" – הולכים לסיבת השורש ושם עושים את ה"תיקון/ריפוי" בעזרת טכניקות ה-NLP ושיטת NLP מטמיעים את המצב החדש בכוחו של הדמיון. אנו בונים מצב/סיטואציה מתקנת/מרפאה ואין זה משנה למוח שלנו אם זו סיטואציה, שיצרנו בדמיון או שקרתה באמת, המוח שלנו – חווה זאת בדרך זהה.

שיטת NLP – משנים את הקוד

ברגע שסיבת השורש נפתרה אותה חוויה ראשונית שחווינו (נניח כעס) המוח מעדכן את כל רצף האירועים שהתרחשו (בהקשר לכעס) מאז ועד היום. לזה קוראים שינוי הקוד וכעת אותו מעגל של ה"כעס" מנוטרל וכבר לא יופעל. אותה אנרגיה שהזינה את הכעס, עצב, פחד, חרדה , אשמה, קנאה וכדומה מתפנה כעת לשמחה, הצלחה, בטחון, אושר, סיפוק, הנאה, למידה, רגיעה, שקט, נחת, שתוף, אסרטיביות ואף… הגשמה וכמובן א-ה-ב-ה.

פעם האמנתי, שהחיים זה עול של אין ברירה וכעת משהו השתנה בגישה. שמתי לב, שלפתע מתגנב איזה חיוך וקרן של אור מבצבצת וחודרת למעוננו פנימה והאור הזה מפנה מקום ומסמן ונותן לנו אישור, שהיום הזה עומד לרשותנו!  אולי זה יום חופש, שבחרנו פשוט להינות ממי שאנחנו. ביום כזה אין לנו מן הצריך יש בו רק מהרוצה והבוחר והמחליט איך זה כשטוב בשבילי?!

יום יפה שכזה שקבלתי במתנה או יותר נכון הענקתי לעצמי סתם מתוך הכרה, שכעת הגיע תורי לחיים מתוך שמחה מתוך רצון מתוך בחירה ועשייה. וכבר בפתח עומדת ונרקמת לה תוכנית שלמה שנרשמת ומתפתחת. אפשר לחוש איזה קצב מתגבר מתוך הלב פנימה וחשק עז לפעול ולארגן ולהוביל את המהלך, שבעצם כל כך הרבה זמן היה שם וחכה רק לאות ולסימן. הידד, הנה הם חיי נזכרתי, שהיו פעם. כמה נעים לפגוש אתכם חיים שלי הרי אתם כאן ושם ובכל מקום. ומעניין, שככל שאני נוגעת בכם ורוצה ומתכננת ויוצרת ומתקשרת ויוזמת ומשתפת המעגלים סובבים והולכים לבדם ומשיבים לי מטובם והם מניעים האחד את השני בהתאמה ושומרים על רצף בעשייה בהנאה ובשמחה ופתאום יש לי חיים ואני פועלת בתוכם.

שיטת NLP  והדמיון המודרך מאחדים כוחות ומאפשרים לנו להשיג את מטרתנו.

להרגיש טוב יום אחרי יום, אחרי יום, אחרי יום….

שלכם,
איריס טנא
מנחה ומטפלת שיטת NLP