ריפוי עצמי

ריפוי עצמי באמצעות דמיון מודרך ו-NLP

יום שמש חורפית ענני נוצה נשאים עם הרוח הקלילה הביטלס ברקע, "הי ג'וד" חצי חיוך עם כוס קפה אתנחתה של יום יפה. ולפתע שומו שמים באחת משתנה התמונה  איש בבעיה – משהו בלב איננו כשורה…, הוא חולה! רוצה לברוח מעצמו פשוט לרוץ איך קרה? הכיצד? הרי אני במלוא כוחי חזק מתמיד, עובד, רץ, מארגן, שוחה ומקיים חיים שלמים ופעיל לפחות כמו שלושה… רגע רגע לא לאבד את הראש האם יש טיפול? כן בהחלט! טיפול לא פשוט השאלה אם כעת? או בעוד איזה זמן?! ואחר כך המשך התמודדות לכל החיים… הייתכן שבאמת כך קרה, אומר לעצמו, ואני זה שחולה?! אומרים לי, שכן אך בתוכי פנימה עוד לא מאמין ואומר לעצמי: אולי עוד מעט זה יעבור?! לילה ויום והבדיקות מסמנות לכוון אחד – חולה.

כוחו של הריפוי העצמי

איש פרקטי אנוכי פותר עניינים מסובכים, לכולם… וכעת, אינני יודע לאן מה הדרך בשבילי? ישוב בחדר המתנה של עוד יועץ ומומחה שאולי ימתיק את רוע הגזירה ובוהה באיזה ירחון, כשלפתע מבצבץ איזה ספר בכריכה קשה המושך את תשומת ליבו. פותח מבלי משים ונתקל במשפט "כוח הריפוי העצמי יהפוך את הטיפול הרפואי לבן ברית" לכל הרוחות, זה בדיוק מה שאני צריך! אני איש פעיל השולט במערכות חיי ומוביל, בגדול. וכעת, אלמד מהו כוח הריפוי העצמי כך, שאוכל לגייס את הטיפול הרפואי לטובתי, וכך אצליח ואבריא. הידד ! בא לי לרוץ ולקפוץ… חיוך מתגנב אל שפתיו והישובים סביבו תוהים, על מה השמחה?!. אך, בתוכו פנימה יודע שמצא את הכוון בשבילו. אין לו מושג עוד איך הולך לעשות זאת אך יודע עמוק בתוכו, שמכאן יצמיח את עצמו, ויהי מה!

פגישה אישית ועוד אחת וכך נפתחת דרך, קל לי יותר, אני מתחיל להכיר את החלקים בתוכי וכיצד זה עובד אצלי?! ממוקד במטרה וחדור אמונה "אני הולך לפענח את הצופן של חיי ולסלק כל רגש שמפריע לי כמו כעס, עצב, פחד, אשמה וכו'…וכך עשר פגישות…ואני כבר במקום אחר לגמרי…"טוב לי-מי ישמע"?!

ריפוי עצמי – האמנם?

אז מה השתנה אצלך במהלך הטיפול איש יקר? למדתי להוביל את חיי ממקום בריא. אתה יכול לפרט? כן! אני בוחר מה מתאים בשבילי ומחליט רק כשאני יודע, שזה טוב עבורי! עם זאת, למדתי גם להגיד בביטחון לא! הבנתי, שלא כל בעיה בסביבה היא בעיה שלי! למדתי לצפות מהצד ולאפשר לקרובים אלי להתנסות, (גם לטעות) ולהתמודד עם שלהם. אני אוהב היום את חיי ומכוון את דרכי מתוך מצב רגיעה. חיי משוחררים ומלאים שמחה ואני מתמודד היטב עם מצב הלב שלי, עם עצמי ועם הסביבה.

שלכם,
איריס טנא
מנחה ומטפלת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.