סדנת החלמה

סדנת החלמה – הדרך אל השקט שלך

סדנת החלמה בכללותה נותנת הזדמנות לכל משתתף לפתוח חלון פנימה אל עצמו ולהכיר במקצת כיצד מתקשרים החלקים בתוכו. ברגע שהכיר והתמודד עם הקושי שלו ויודע מה מכשיל אותו בעצם נמצא בדרך להשגת השקט שלו. רגעים השופכים אור ומפגישים כל משתתף עם היכולות הטמונות אצל עצמו. מדיטציה – הים כמטפל שלנו.סדנת החלמה

מפגש ראשון סדנת החלמה – המטרה היא לברר ולהכיר את הקושי המונע ממך מלהרגיש את השקט שלך וליצור אלטרנטיבה ממוקדת מטרה. עצם ההחלטה להתמודד מגייסת את הכוחות הפנימיים שכבר קיימים כמו כוח הרצון להצליח, היכולת ללמוד ולהתפתח וליהנות מהעשייה שלך וכו'. עצם ההכרה ביכולת לשנות כבר משנה את ה"קצב" והרצון להצלחה מתחזק. הצגת השיטה נעשית בקצרה כשהדגש על הדגמה והתנסות אישית כל אחד לעצמו בנושא שבחר להתמודד, באמצעות תרגילים קצרים לטעום… מהשקט שלך ע"י דמיון מודרך.

מפגש שני סדנת החלמה – מחדדים את המטרה ובודקים מה כבר יש לך התומך בשקט שלך מה עומד לרשותך אילו משאבים כבר פועלים בשבילך? כמו חריצות, כוח ההחלטה, אמונה שאצליח, נכונות, יצירתיות, וכו'. מה נחוץ לי עוד לחזק ולקבל כלומר, איזה משאבים חסרים לי? כמו בטחון בעצמי, אסרטיביות, ערך עצמי, אמונה שמגיע לי, היכולת להקשיב, מוטיבציה, היכולת ללמוד, יצירתיות, היכולת להגיד לא! אהבה ועוד…להגדירם ולהתחיל ללכת לעברם באמצעות מדיטציה לרגיעה ולבהירות במחשבה ע"י דמיון מודרך.

מפגש שלישי סדנת החלמה – המטרה היא ל"פרק" את הקושי ולשחרר את הרגשות השליליים שמפריעים, ל"נקות" את מה שמיותר לך כעת לחייך העכשוויים כמו כעס, עצב, פחד, חרדה, אשמה ביקורתיות וכו' באמצעות תרגילים בדמיו מודרך + שעורי בית. לדוגמא: הצורך לרצות, לשרת את האחר ולוותר על מקומי כדי, שיאהבו אותי…מונע ממני בעצם, להיות אסרטיבי…להגיד לא! כשרוצה… כל אחד בנושא שמפריע לו מקבל הדרכה המותאמת לו אישית. ע"י מדיטציה בדמיון מודרך, לקלילות ומוטיבציה

מפגש רביעי סדנת החלמה יצירת המטרה – "כיצד אני פועל עם השקט שלי " במצב מאתגר לדוגמא, בתוך הקבוצה שלך בעבודה או בחוג חברתי ואף מול בכירים ממך. דימוי מצבים עתידיים ושימוש בכלי ה-NLP לקידום והשגת המטרה כשהשקט שלך כבר איתך. (כאמור בדמיון מותר לנו הכל) כך שאנו בונים מצב עתידי רצוי כשהשקט שלך הינו משאב קבוע לשימוש.

החלק הזה שאולי קצת "הסס" או אפילו "פחד" קבל ביטחון, ויכול לפעול. ברוב המקרים השקט הופך ל"דייר" קבוע המאפשר לכל משתתף להנות מהתחדשות פנימית. למשל, היכולת להגיד לא! ולהרגיש טוב עם זה! מתוך שקט, מעוררת כבוד הדדי ויכולת הקשבה ומחזקת את הביטחון ותחושת הערך העצמי הטבעי. מדיטציה בדמיון מודרך לאהבה.

 

הנה רק חלק מהתגובות של משתתפים בסדנת ההחלמה שאני מקיימת כל שבוע בביה"ח תל השומר

סדנת החלמה, NLP ודמיון מודרךהנושא בהחלט רלוונטי

המנחה – תיאטרלית. נורא חשוב להעביר את המסר. המנחה ברורה ופשוטה בהעברת החומר.

מה אכפת לצפור אם הים הוא עמוק…

למדתי וקבלתי בעצם לא להשאיר את הדברים מאחורה אלא לדבר עליהם וללמוד להעלים אותם.

היה מאוד מעניין – המנחה ברורה ומרגיעה. חומר למחשבה נכון ואמיתי כל כך.

נהניתי מאוד ואני חושב שכל הדיון הזה יעזור לי לשקם משהו ממני. תודה רבה לך, מומי

ההרצאה הייתה מעניינת ובייחוד איך לשלוט על כעסים ולשלוט במצבי רוח, וכן איך להתגבר על מצבים בחיים ולהסתכל על העתיד יותר טוב ויותר וורוד.

שלכם
איריס טנא
מנחה ומטפלת בדמיון מודרך ו-NLP