סדנאות

סדנאות – "להשתחרר מהדפוס שמכשיל אותך"

הסדנאות שלי מתחלקות לשתי קטגוריות.

[caption id="attachment_454" align="aligncenter" width="576"]sadna סדנאות דמיון מודרך[/caption]

על הסדנאות

"להשתחרר מהדפוס שמכשיל אותך" זו אכן המטרה ובמהלך הסדנא אנשים מקבלים לעצמם, דבר אחד או שניים אודות התקשורת הפנימית שלהם ומשהו בדבר התקשורת הבינאישית. כשהמטרה היא בסופו של דבר להשתחרר ממה שמפריע, ו"להרגיש טוב, יום-יום, בנפש ובגוף".

 

כמה מילים על הסדנאות

הסדנא נפתחת, בכך שאני מספרת אודות השיטה הזאת ולמה היא טובה? מלווה בדימויים הנותנים את המימד החווייתי. כאן מקומה של הדגמה קצרה המראה כיצד ניתן לשחרר לדוגמא כעס? באמצעות NLP ובכך לשנות את הגישה לאותו עניין. כך שהכעס נעלם ובמקומו עולה תחושה חיובית של שמחה רגיעה בטחון ואף אושר. ואז, כשכלם כבר ממש בעניין ומלאי סקרנות, עוברים לחלק שמפריע לרוב הקהל. כוווולם חוששים מהמשהו שעוד לא קרה, מהבאות וכו'….ובמילה גסה זו החרדה ממה יהיה? כמובן שבסדנא למחלימים אני מחברת זאת למצב הרפואי והאישי של המחלימים אך, גם בסדנא חווייתית, "האישה שבי היא מעבר לכל דמיון" הסדנא דומה. רק ההדגשים משתנים, על פי קהל המטרה. שם נפתחת בנושא האהבה, מעוף קצר על שיטת ה-NLP וייחודה, הדגמה בנושא ה"כעס" ותרגיל או שניים בנושא החרדה. ניתן לומר שהוא די משותף לכולם אך, ארוז אחרת וכשנוגעים בו ברגישות המתאימה יש פירות, למשתתפים ולי.

 

התחושות לאחר הסדנאות

אנשים יוצאים מהסדנא, מתודלקים באנרגיה של קלילות חופש ויכולת לטפל בעצמם "ככה בקטנה". התרגילים להתמודדות עם החשש/חרדה/קושי נותנים להם בטחון בעצמם ויכולת עכשווית של התמודדות עם מה שנחוץ להם, כעת. מעבר לכך, הסדנא שופכת אור על אפשרות לטיפול אישי בעצמם. ולפעמים רק מעוררת מחשבה לדיאלוג פנימי, ש"אכן מגיע לי לחיות טוב יותר ומשוחרר ממה שמפריע לי, ואפילו יש דרך לכך, בשבילי"!

 

סיכום הסדנאות

הסדנא מפגישה את המשתתף עם עצמו כשלצד הקושי יש את החלקים הנהדרים שבו ותוך כדי הסדנא הוא מגלה זאת וחווה תחושה של הגנה, שליטה במצב, השתחררות וחופש לעצמו עד כדי שמתחשק לו בדר"כ ללכת לים, לטיול בטבע אל המרחבים…. של הטבע ושל עצמו.

 

שלכם,

איריס טנא
מנחה ומטפלת