שליטה בחיים באמצעות דימיון מודרך

שליטה בחיים באמצעות דמיון מודרך ו-NLP

שליטה במצב היא חיובית בהגדרה, מאפשרת להנהיג יחיד או קבוצה בהצלחה ולפעול ביחד. היום יש אף "השתלטות" על מחשב מרחוק, בתוך רשת. אך אנו נתמקד ביכולת להביא שליטה בחיים במשמע של היכולת להוביל את חיי למקום שאני כל כך רוצה לעצמי. לקבל שליטה על ה"מושכות" שלי ומכאן, לנווט. לדוגמא, להרגיש בטוח בעצמי, ללמוד, לאהוב, לעמוד על שלי ולשים גבולות, להתגמש כשצריך, לקבל את מה שלא יכול לשנות, לתת מקום לעצמי ולעומד מולי, ואהבה כבר אמרתי?! בטח אמרתי אז, עוד קצת מזה…מה יכול להזיק? נשמע מצוין… אז, לכו על זה ובגדול….  יופי! אך איך עושים זאת?

מפת העולם ו-NLP

יש דרך לכל אחד ואחת מכם קוראים יקרים, המותאמת אישית על פי הייחודיות הייצוגית של מי מכם.  דימיון מודרך ו-NLP, הן שתי שיטות השזורות יחד. ה-NLP בשלל הטכניקות, והדימיון המודרך הוא ב"דבק" שמאפשר לאחד את הכוחות, להשגת הצלחה. אדם הוא הפסיכולוג של עצמו, מתנסה, עושה, טועה, לומד ומשכלל את עצמו באופן טבעי. אך, שימו לב, שזה קורה עד גבול מסוים! לכל אחד יש את מפת העולם הסובייקטיבית שלו, שבאמצעותה הוא חווה את חייו כאילו יש לכל אחד מאתנו איזו "משקפת" שדרכה אנו רואים את העולם ואת עצמנו. ראייה זו מיוצבת היטב, ונשענת על כל אותם ערכים ואמונות, שגדלנו בתוכם. כלומר יש לנו את המפה האישית שלנו שמכוונת אותנו וגם מגבילה אותנו כגון: "אין לי מזל", "אני דפוק","אני כשלון", "אף אחד לא אוהב אותי", "לעולם לא יהיה לי כסף", "אני מכוערת", "אני שמנה", "כולם שקרנים ורמאים", "כל הגברים זבל", ותקצר היריעה מלהכיל את שפע  האמונות המגבילות השולטות ומכוונות רבים מאתנו. אז, איך אכן עושים אחרת  כדי להפטר מאמונה כזאת או מכעס או פחד שעולה?

דימיון מודרך והתמודדות עם פחדים

במקרים, שיש תחושה חזקה ש"החלקים" בתוכי יצאו מאיזון ובחוויה הפנימית יש (כעס / עצב /פחד / חרדה / אשמה/.תסכול….) ואחד מהם רוצה להשתלט על כל מי שאני – על כולי. לדוגמא: "הכעס מציף אותי", "הפחד משתק אותי", החרדה ממה יהיה? לא מרפה ממני", "הדאגה מפריעה לי גם לישון " וכדומה . ניתן להגיד שיש בתוכי, סוג של "הפיכה פנימית" ואת התחושה הזאת כבר אי אפשר לשאת. והצורך להכניס סדר פנימי חדש, הוא מיידי!!!  מצב כזה הינו קלאסי לטיפול  ואם יורשה לי לומר אף, להצלחה!

דימיון מודרך – משנים את הקוד הפנימי

היכולת לשנות את הקוד הפנימי, משנה גם את הגישה…אותה תחושה קשה משתחררת – מקבלת מענה וריפוי למה שהיה נחוץ אז, (כמו אהבה, חיבוק, הקשבה, ידיעה שיהיה בסדר וכו')  באמצעות הדימיון. אין זה משנה למוח שלנו אם זה אירוע שיצרנו בדמיון או קרה באמת, המוח חווה זאת בדרך זהה. העניין שהפריע כבר נפתר והמעגל הישן נסגר. אותה אנרגיה שהושקעה פעם בהישרדות מתפנה להשגת המטרה.

טיפול בדימיון מודרך

כך זה טיפול בדימיון מודרך ו-NLP קצר, ענייני ודבק במטרה שלשמה יוצאים לדרך! הרצון בביטחון פנימי, בשליטה בדרכי, הרצון לשנות מקום עבודה, הרצון ללמוד, הרצון באהבה והרצון פשוט לחיות, לעשות וליהנות מחיי ולחוות אותם באופן מלא, מקבל משמעות! שקט, רגיעה, פיוס ו…חיוך מתקבלים בגזרה.

שלכם,
איריס טנא
מנחה ומטפלת בדימיון מודרך ו-NLP