קליניקה בחוף הים

קליניקה בחוף היםהביטחון בטבע

קליניקה בחוף הים.. מידי שבוע נפגשות אנו בקליניקה בישיבה, בעמידה, בהליכה קדימה, ברוורס, בדילוג, בריחוף ומה לא? בדמיון או שלא? והיום – נפגשנו בים! משהו חשוב עומד בפניה ובאנו אל הים שישרה עלינו מטובו מהרוח הקלילה, שנפרשת מהשקט ומרחש הגלים הנושקים לחול הנקי והרענן של הבוקר.

כתבנו על החול, הלכנו את השינוי – הטבענו אותו בחול עקב בצד אגודל.  אפשרנו לחששות לעלות נתנו להם מקום והדימויים הצטרפו להם בטבעיות ואז, יצרנו את השינוי באמצעות כל החושים והטמענו אותו בגוף שיחלחל  לתוך השרירים והדימויים המתקדמים צפו ועלו כמו בועות שעולות מהמים. חוויה עוצמתית וחזקה של שינוי והצלחה המורגשת בכל תא ותא בגוף של המונחה ושלי.

הים שלצדנו המשיך בשלו כמו איזו מוסיקת רקע בריתמוס קבוע שמנגן את הגלים, שומר על הזרימה ומקרין את הרוגע והביטחון, שיהיה בסדר וממשיכים. כך תלך לה המונחה אל שלה ותתמודד היטב עם השלמת המשימה כשהיא יודעת, שכל מה שנחוץ לה עומד לרשותה ברגע נתון. והאמת, שכבר חוותה בדמיון את ההצלחה כלומר, היא הולכת בידיעה שכבר עשתה זאת והשיגה.

 

קליניקת לילה בחוף פלמחים

הקליניקה בחוף הים המשיכה ועבדה גם בלילה בזמן שינה כשהשחקים ירדו… תת המודע המשיך ועשה שיתוף עם היכולות והידיעה שזה מגיע לה להצליח וליהנות מהפירות. כך לקח התת מודע בחוכמתו כי רבה ועשה אינטגרציה בין כל העולמות.

כשאנחנו מתייחסים ברצינות לעצמנו תת המודע משיב לנו ומצטרף לטובתנו. כך נוצר לו מסלול חדש שהוא אלטרנטיבה לקושי שחסם את  ההצלחה שכבר חכתה לה שם, ממש מעבר לפינה.

קליניקה בחוף היםכשהצלחה באה, היא מדויקת היא שלמה היא פשוטה היא צנועה  ומרגישה  חשובה לעצמה ובטח ובטח  שהביטחון הוא נר לרגליה. אם קודם התרוצץ לו כלבלב צעיר חסר מנוחה ללא כוון ונבח לכל עבר וחפש שמשהו ישים לב אליו כעת, נכנס לזירה אורח הדור שזה הטווס, שלבש הוד והדר והפליא ביופי נוצותיו וזנבו מתנוסס לכל עבר בצבעים של כחול וירוק וסגול המשתנה חליפות באור המשתנה. ברור לו לטווס שעשה זאת והוא פשוט גאה בעצמו במי שהוא ויודע שכל נוצה ונוצה היא שלו והשקיע בה את כולו וכעת הוא ברגע של שיא של הצלחה. מתהלך לו בהידור נהנה מעצמו ומהסובבים אותו שמעריכים ושמחים בשמחתו. פשוט אוהבים אותו ונהנים יחד איתו. לרגע עוד מפנה תשומת לב להבריק עוד נוצה שנחבאה. כעת מרגיש שהמשימה הושלמה והוא יכול להנות מהרגע שלשמו יצא לדרך במסע וליהנות מההישג.

מהלך לו הטווס שקט ורגוע ונהנה מעצמו עד שלפתע מבחין בתנשמת לבנה היושבת על הגדר ומתבוננת בו ככה בהרהור מה. מברכת אותו התנשמת גם היא על הצלחתו ומשכיבה לו כבוד. מתבוננת בו ממרום שבתה ושולחת אליו מבט אוהב ומעריך על הדרך שעשה. וכך הולכים יחדיו הטווס והתנשמת לעבר הזריחה כי האיר היום.

שלכם,
איריס טנא
מנחה ומטפלת בדמיון מודרך ו-NLP