נכונות לטיפול בדמיון מודרך

כבר יש לך החלטה להתייחס למה שמפריע! כבר עשית חיפוש מקיף באינטרנט ועלו כל כך הרבה הצעות ודרכי טיפול הוליסטיות עם מגע, ללא מגע ברקוד בשירה בשיחות בעמידה בישיבה ומה לא?  כבר כמעט החלטת אך, נרתעת ונסוגות – עלה בך ספק ואז, חזרת לנקודת ההתחלה. ועבר שבוע ועוד אחד והקושי שלך רק גדל כבר ממש לא יכול לסבול את התחושה. כמו אבן בחזה יושבת לה המועקה ולא משתחררת.

ואז, מתחיל לברר בין חברים במפגש בקפה. כן אולי אתם מכירים… החבר שלי מפעם מחפש… ומישהו מוציא כרטיס ביקור ומוסר לך. ואומר כן כן היא טובה מאוד – מומלץ.

ואז הולך הביתה ויודע עמוק בפנים שיש כוון. אם ההוא המליץ? נראה שמבין עניין הבחור.. וכבר יש החלטה לפנות. לילה ויום ושמש גדולה בשמיים – ממש יום מבטיח. הכל רחוץ מהגשם ששטף כל הלילה, תחושה של התחדשות, רעננות באוויר  של התחלה ומחליט שכעת יכין כוס קפה ושם על המרפסת ינהל את השיחה.

[caption id="attachment_534" align="alignleft" width="250"]נכונות לטיפול בדמיון מודרך נכונות לטיפול בדמיון מודרך[/caption]

נכונות לטיפול – צעד ראשון

כן שלום שמי…ואני פונה אליך כי בזמן האחרון אני סובל מתחושות קשות המפריעות לי בחיי היומיום שלי. ומן העבר השני של הקו קול נעים נשמע ושואלת ואני מספר… ומשיב ועוד שאלה ואנחנו כבר בספרה אחרת והולכים עם הדמיון… באמת לא רע? אומר אתה לעצמך. ומשיב:"טוב אתייעץ עם זוגתי ואצלצל" איך שתרצה? עונה הקול שמעבר לקו?

מה לפי דעתכם מנע ממנו לקבוע פגישה? מה עמד בדרכו?
בואו נבדוק: נכונות לטיפול – הייתה. קשר ראשוני- כימיה טובה – הייתה
אמונה שניתן לטפל במה שמפריע ולהצליח – היה, משאבים – אפשרי להקצות
אז מה חסר לפי דעתכם כדי לקבוע פגישה ולטפל במה שמפריע ולהיפטר מהקושי. מה צריך להיות כדי שתהיה נכונות לטיפול?

יש מקרים שחסרה הנכונות לעמוד ולשאת בתוצאות של מה שיקבל בעקבות השינוי. לדוגמה: בחור צעיר לפני צבא שמתלבט קשות האם להתגייס לחייל קרבי התנדבותי או להסתפק בשיבוץ הצבאי? ולא יכול להחליט קרבי אש או מתון יותר.

אותו בחור מתקשה להחליט כי בבסיס המחשבה יושבת השאלה האם יש לי את הנכונות להתמודד עם התוצאה (הסיכון והשלכותיו בחייל קרבי). האם אני מוכן לשלם את המחיר שעשוי להידרש ממני? זהו קונפליקט שאין בו פתרון מבחוץ אלא רק הכרה מבפנים שאני הולך להתמודד עם מה שבא? איזו ידיעה פנימית שאני אסתדר ואעמוד בזה כשיתעורר הצורך. סוג של בטחון בעצמי אם תרצו?

אותה גישה, לו הייתה לאותו פונה שמאוד רצה, והרגיש נהדר בשיחה אך, נסוג לאחור עם הספק הראשון שעלה. חסרה הייתה לו אותה  נכונות לשאת בתוצאות. כלומר לחיות את השינוי שישיג כשהוא משוחרר מהקושי. לפעמים כרוך עניין זה בכאב גדול של אבל או פרידה. יש אנשים המאמינים ששחרור הכאב והשלמת הפרידה מאדם ייקחו  מהם גם את האהבה והקרבה שהם חשים כלפי אותה דמות. נהפכו – לו היו יודעים עד כמה תהליך כזה יגרום להם לחוש קרבה כשיחשבו על יקירם – היו עומדים אצלי בראש התור!!! לחלק אחר מהאנשים קשה עד מאוד להיפטר מתחושה קשה שכל כך מורגלים אליה כמו כעס, פחד,חרדה אשמה וכו'. מכיוון שללא הקושי מי הם יהיו? הם מזוהים עמוקות עם הקושי כאילו הוא יד או רגל שלהם… עליהם להאמין בעצמם להאמין בי כמטפלת ובתהליך. עליהם לדעת שצועדים הם איתי על גשר שלעיתים מתנדנד וקצת מפחיד ואני משמשת להם רשת ביטחון. עליהם לסמוך עלי ועל עצמם שיעמדו בכך ויקבלו את שרצו: ביטחון בעצמם, אהבה שחיפשו, חופש במחשבה ובחירה בדרך המתאימה בשבילם.