טיפול בדימיון מודרך

טיפול בדימיון מודרך

טיפול בדימיון מודרך – למי ולמה אני מחוייב בזמן הטיפול

אין לי מצב רוח…..
כלום לא מתחשק לי… לא בא לי לצאת לבלות… ממעט להיפגש עם אנשים…הזוגיות לא מסתדרת…לא הולך לי…רואה הרבה טלוויזיה…אפילו המשפחה הקרובה מעצבנת אותי… איזה באסה! !! מי לא מכיר או שמע או הרגיש בעצמו תחושות כאלה? שיקום!
ברור שיש בעיה, שלא נפתרת כבר זמן רב… קושי תוך אישי כמו דיכאון, חרדה, מועקה, הפרעות שינה, בעיה רפואית, או בעיה בין אישית כמו  קושי חברתי, זוגי, התפרצויות כעס, ויכוחים אין סופיים, בעיות בעבודה ואחרים . התחושה המלווה לקושי, היא "תקיעות",שרוצים מאוד  לשנות . "מצב חסום"  זה  כעת משום מה? כבר בלתי נסבל. מחליטים לצאת לדרך והפעם לעבר – עצמנו אל חיים טובים יותר, להשתחרר מהקושי  שנוכל ליהנות מעצמנו וממי שאנחנו, ולהוביל את חיינו …לעבר מה שאנו באמת רוצים!  יש תחושה שכעת זה הזמן שלנו, הפעם, יש אמונה שאף הכוכבים בעדנו. יש החלטה להתמודד גם עם מה שקשה לנו וליצור לעצמנו את "חלקת אלוהים הקטנה", שתלויה בנו, בחלק שלנו   ופשוט להרגיש טוב יום אחרי יום, אחרי יום….אחרי יום…

 

טיפול בדימיון מודרך

ואז, כשמחפשים דרך,  מחפשים איך? אולי נזכרים אתם לפתע, שכבר שמעתם משהו על טפול בדמיון מודרך, שמעתם על NLP ואף הבנתם, שמדובר בתהליך קצר מועד ש…מצליחים איתו. ואז גומלת בלבכם ההחלטה, לצאת לדרך ולחפש. כעת כבר בחרתם במטפל/ת  פרטני כלבבכם העובד בשיטת דמיון מודרך ו-NLP. ו…התחלתם סדרת מפגשים. אנא מכם, חשוב במאוד, שתשאלו את עצמכם שלוש שאלות מידי יום:

  1. למי ולמה אני מחוייב כשאני עושה תהליך אישי בדימיון מודרך ו-NLP?
  2. מה רציתי להשיג היום?
  3. מי אני כשאני מחוייב ל…(מס' 1) ורציתי להשיג…(מס' 2)

תוך כדי תהליך טיפול בדמיון מודרך תכירו את מערכת התקשורת הפנימית שלכם כיצד החלקים בתוככם מתקשרים אחד עם השני וכיצד מייצגים אתכם כלפי חוץ. תכירו בקושי שלכם וכן תגלו את הייחודיות השמורה רק לכם. ההישג הוא בשכלול של עצמכם בכוון שרציתם. אם מדובר בביטחון עצמי, באהבה,  בשחרור מתחושות קשות ולמידה כיצד לנהוג במצבים משתנים ולהתמודד לפי הצורך.
כמובן, שכתוצאה מכך התקשורת הבין אישית גם היא "תעלה כיתה" אדם כזה ירגיש משוחרר, פעיל ומעורב במה שרוצה מקדם את עצמו במעגלי חייו השונים וחווה זמנים טובים שרק משתכללים. מעת לעת, יתעורר קושי אך, כבר יודע, שיש לו את הכלים להתמודד ויכול ל"המציא את עצמו" בכל פעם מחדש. תחושה כזאת מביאה לבגרות פנימית ותחושה של צמיחה ומתבטאת בדר"כ באסרטיביות. אם פעם אותו אדם נמנע… היום הוא מתמודד, עושה, יוזם גם טועה ולומד מטעותו וממשיך לעבר השגת מטרותיו.