התמודדות עם פחד

התמודדות עם פחד בעזרת דימיון מודרך

התמודדות עם פחד היא דבר לא פשוט לרובנו. יתרה מכך, פחד ואמונה לא יגורו בכפיפה אחת! אני מאמינה שזו זכותנו מלידה לשחרר את עצמנו מהפחד או המגבלה המפריעה ולהרגיש טוב יום אחרי יום…אחרי יום… לדוגמא, איש צעיר שנמצא בסביבה חברתית-במסיבה ומרגיש לבד! חלק מהאנשים מוכרים וחלקם זרים והתחושה הסובייקטיבית שלו היא של "לבד" מלווה בתחושת "פחד וחשש ממה יהיה"?

 

אמונה ופחד היגורו יחד?

"איש צעיר" נמצא במסיבה, אנשים סביב, מוזיקה ברקע, האורות מרצדים, כסאות בר וספות לבנות באזור היותר מרוחק. אנשים סביב שותים, אוכלים מדברים רוקדים צוחקים…ו"איש צעיר" שותה כוס יין, מתבונן באחרים, מהרהר בתוך עצמו "איך אני נראה?" "האם אני רוקד מספיק יפה?" "האם הבלונדית בקצה תשים לב אלי?" "איש צעיר" כשהוא שם מביט באנשים שותה יין ורוקד לעצמו… שם לב, שיש לו את היכולת להקשיב לאחרים, להתעניין בבלונדית, אומר לעצמו "אז, יש לי את היכולת לבלות, להנות, לשחרר את עצמי, לזרום ואולי יש לי אף את היכולת להיות נוכח!" אז במה אתה מאמין "איש צעיר" על עצמך או על העולם? כשאתה שם במסיבה רוקד, שותה ומתעניין בבבלונדית, עם היכולת להיות נוכח… "אני מאמין שמגיע לי, שאני שווה, שיש לי את הבטחון בעצמי, אני מאמין באהבה  ובפרגון לעצמי. ואף מאמין, "שיהיה בסדר וגם אם ייקח זמן, אמצא את מקומי"

 

התמודדות עם הפחד – דימיון מודרך

אז מי אתה "איש צעיר" כשאתה מאמין באהבה ושיהיה בסדר שם, שאתה רוקד ושותה במסיבה? כמו מה אתה?
"אני תותח קטן, שהופך לתותח גדול!"….(בדימיון מודרך)
וכעת כשאתה "תותח גדול" מה החזון שלך? איך אתה רואה את עצמך "תותח גדול" בעתיד הקרוב? וכמו מה אתה בחזון שלך?
"אני פרפר, שעף לאן, שנחוץ לו ומרגיש משוחרררררר" … (בדימיון מודרך)
איזה יופי !  אז קח נשימה עמוקה של פרפר משוחרר ועבור דרך התותח שמגיע לו ומאמין בעצמו ובאהבה, שמאמין בערך עצמו ומאמין שמוצא את מקומו ומכאן עבור דרך היכולת לשחרר את עצמך לזרום ופשוט להיות נוכח! דרך האוכלים והשותים תוך רקוד משוחרר וצחוק… אתה חוזר אל הסביבה שממנה יצאת.

 

קלילות במקום פחד

אז מה השתנה בתחושה "איש צעיר" בסביבה  שממנה יצאת?
האמת "אני מרגיש יותר בטוח בעצמי, שאכן יהיה בסדר ויש לי כל מה שאני צריך כדי להנות מעצמי ומכל קשר שאני רוצה לעצמי". באיזו תחושה זה מלווה? "בתחושה של קלילות ושמחה  ולאן בא לך לקחת את זה בחיי היומיום שלך?"אני כבר מצלצל לשני חברים והולכים למסיבה בנמל, לתת בראש….".