השגת זוגיות בעזרת דמיון מודרך

השגת זוגיות בעזרת דמיון מודרך ו-NLP

לכאורה, נראה פשוט וברור. השגת זוגיות היא לבחור בן/ת זוג. מה הבעיה? מדוע יש נטייה לעשות מזה כזה ספור? מי ישמע! זו עוד בחירה… מיני רבות שאנו עושים ביומיום כמעט מבלי לתת את הדעת על כך. מה אלבש הבוקר? מה אוכל היום בצהרים? איזה צבע מתחשק לי היום? לאיזה סרט כדאי ללכת? לאן נטייל השבוע? עם איזה חברים בא לי לבלות היום? היום אני בוחר מרק עגבניות ולי יש געגוע לדג טעים, הבית קפה שבפינה ממש מדבר אלי – מתאים לי להיפגש שם… ותקצר היריעה… ועוד כהנה וכהנה.

אז מה יש בהשגת זוגיות הטומנת לנו "פח" ומהתלת בנו על נקלה?

רק להגן על עצמי שלא אפגע!

הפחד שלא יאהבו אותי? החשש שידחו אותי? החוסר ודאות איך ומה יהיה ? החשש הזה מהמשהו שעוד לא קרה? משתק לפעמים את החושים ומקפיא את היכולות. הגוף והנפש נכנסים למגננה מייצרים איזו טריטוריה שאיש לא יוכל לסכן אותי ולחדור בעדה .

טיפוcoupleל אישי בדמיון מודרך מאפשר לנו להכיר את החלקים בתוכנו וכיצד החלקים שלנו מתקשרים? אנו לומדים דבר אחד או שניים על נטיות לבנו ועל החוויה הסובייקטיבית שלנו. כיצד התת מודע שלנו רושם את החוויה האישית? תוך כדי תהליך הטיפול בדמיון מודרך לומד  המטופל את עצמו ומקבל כלים להכיר גם בעומד מולו בן/ת זוג ולראות אותו כאילו מהעיניים שלו. פשוט להיות לרגע הוא… לראות ולהכיר בקושי שלו אם עצב או כעס או פחד או חשש אחר. ובוודאי שיכול לחוות בנקל אהבה המוקרנת כלפיו שתוף, אכפתיות, התעניינות, ותחושת שייכות של ביחד… ובכך לשכלל את התקשורת הזוגית.

סימן להצלחה בטיפול בדמיון מודרך

היכולת לדלג בחופשיות בתוך קשר בין המצבים מקנה את הביטחון בעצמי "שהכול בסדר"  פעם להיות "אני" לראות בעיניים שלי. פעם להיות המשהו העומד מולי "לראות מהעיניים שלו/ה" ופעם להשקיף מהצד על שני ה"שחקנים" כאילו אני "ינשוף חכם" המתבונן על השניים. טיפול בדמיון מודרך ו-NLP הוא החופש לבחור החופש לאהוב לדעת "שזה מגיע לי!" ולדלג בקלות בין המצבים.

יכולת הפתיחות וזווית הראיה שהפכה לפנורמית מייצרת עוד ועוד אפשרויות שלא נראו קודם. תחושה של שקט ורגיעה הופכת למצרך קבוע גורמת לבהירות במחשבה ויצירת פתרונות חדשים. תחושת הביטחון בערך העצמי מקבלת הידוק ויש רצון לפעול להכיר ולהתערבב בין חברים, להתחדש במלתחה ובתספורת רעננה ולהתנסות בעוד ועוד דברים כמו חוג התעמלות בסגנון בלתי מוכר, הצטרפות לקבוצת ריקודים סאלונים דבר שרציתי לעשות מזה זמן… ורק כעת העזתי!

הצלחה בטיפול אישי ב-NLP משנה את הגישה ותחושה של פרופורציה נשמרת לכל אורך היום. המוטיבציה לראות ולהכיר ולהתנסות מקבלת תנופה ופתאום הכל נראה אפשרי ובר קיימא. איזה תענוג הוא להלך במפגש חברתי עם כוס יין להתנועע לצלילי המוסיקה להחליף מילים פה ושם ולהרגיש את הנוכחות כחלק טבעי ואיתן בתוכי. וכך להלך בין הבריות בידיעה, שכך אמצא גם את "שלי" .

שלכם,

איריס טנא
מנחה ומטפלת בדימיון מודרך ו-NLP