דמיון מודרך – הים כמטפל שלנו

זועף או מפויס (דמיון מודרך)

טיילתם פעם על שפת הים, ככה לאורך החוף כשהמים נוגעים לא נוגעים בכם. כשהים גואה אנו נסים לאחור, שלא להירטב וממשיכים ללכת ולגמוע מרחק לאורך החוף. כך דרכו של הים, "בא אחרינו" ונסוג… יש לו קצב משלו ומזגו משתנה חליפות, לפעמים זועף וגבה גלי, ולפעמים שקט ונינוח והגלים נישאים להם כאילו ברחיפה, נושקים לחוף, ומושכים לאחור… והים נראה תמיד מסונכרן עם עצמו ועם הטבע, יש לו את הזרימה שלו ואנו באים פשוט להיות איתו איך שהוא – היום.

דמיון מודרך – הים כ"מטפל" שלנו

דמיון מודרךלו יכולנו (באמצעות דמיון מודרך) להפוך את התפקידים, והים היה מתאים עצמו אלינו כפי שאנחנו מרגישים באותו יום? ברגע נתון? או  כעת! אם אנו נסערים או כועסים או אף רגועים וקשובים או אולי סתם מתבוננים… והים היה מצטרף לתחושה שלנו בדיוק כפי שאנחנו כעת ומשם היה מוביל אותנו בתבונה האינסופית של קסם הטבע אל המקום או אל התחושה שאנחנו רוצים לעצמנו, במקום. ואז הסערה בתוכנו הייתה מתפוגגת אט אט והופכת לרגיעה ולקבלה של עצמנו כחלק מיופי הבריאה.

הים הוא אחת המתנות היקרות של הטבע וכשקיבלנו את הים קיבלנו בעצם גם את עצמנו  כפי שאנחנו כעת.

 שמחה נותנת לנו אושר

שבת יפה של חורף ואנו פוסעים יחפים על החול הרטוב אבא דוב אימא דובה ילדה וילד. צועדים ומשאירים עקבות בחול לרגע קט, רק עד שהגל הבא, שוטף ומוחק כל סימן. ויש כמה עקבות שנשארו וימחקו עוד מעט כשהים יגאה שוב וישטוף וימחק גם אותן. והקטן בחבורה שם, בקצה השורה מהלך לו בתוך המים כאשר רגליו כבר טובלות, עד ברכיו… מאושר זה הזאטוט מהמגע של החול-מים, נהנה מהשמש, ומעצמו! כאילו היה סייח צעיר שלראשונה דוהר לו במרחב הפתוח… איזו תחושה נהדרת של שחרור והנאה של מגע החול – והמים טבולים בשמש המרצדת חליפות על פני המים השקופים והצלולים. תחושה של אושר מציפה אותי ואת ילדי הקטן, החוויה שלו מעוררת ומעצימה את כל החושים והוא צוהל משמחה. תענוג לאמא שיש לה ילד כזה איזה כיף פשוט להיות איתו, בשלו….

השגת רגיעה

שבת של חורף יום יפה שהכחול של השמים והמים מתחברים ואנחנו הגשר המחבר ביניהם.

לו יכולנו להיות לרגעים אותו זאטוט שנהנה בפשטות מכל העולמות. לאפשר לתחושות להציף אותנו, לתת למים לטפל בנו, בזרימה. להשתמש במחזוריות של הים הגואה ולאפשר לו לזרום דרך כפות רגלינו ולהגיע לכל מקום בגופינו. לשחרר עם הזרימה את כל מה שמיותר לנו ולתת לתחושה הקשה להיסחף החוצה עם השפל. וכך עד שאנו מנקים כל פינה שעוד מבקשת מבפנים ומבחוץ. לים, שמהלך עלינו קסם יש את הנגיעה הטבעית לטפל בנו שנרגיש משוחררים ורגועים וכבר, ואנו שמים לב שיש  לנו יותר שקט, המעלה חיוך המתפשט מבפנים החוצה חיוך, שמגלגל את השמחה לפתחנו, ואושר ממלא את קרבנו ומקרב אותנו לטבע ולעצמנו, גם.

 דמיון מודרך – החופש לצאת לדרך חדשה

בעזרת דמיון מודרך נוכל ליצור הזדמנות להשתחרר ממה שמפריע לנו ולהיפטר מדפוסים ישנים. בעזרת דמיון מודרך נוכל להגשים את אשר חלמנו עליו, ולמצוא את מה שחיפשנו אחריו. בעזרת דמיון מודרך נוכל ניתן לצאת לדרך חדשה בחיינו.