בטחון עצמי בעזרת דמיון מודרך

חכמי חלם

מספרים, שפעם לפני שנים רבות קרה מקרה וחושך גדול ירד על העיר חלם. חשבו "חכמי חלם" מה לעשות???חשבו… וחשבו… וחשבו…עד אשר החליטו לצאת חמושים בשקים גדולים כדי למלא אותם באור… כי שם מאחורי ההר יש המון אור… כך יוכלו להביאם אל העיר החשוכה ולהאיר אותה. אמרו ועשו… כך, עשו להם בחלם העיר… אמונתם כבודם!!!

תתארו לכם שיכולנו למלא לעצמנו שק של ביטחון עצמי ולהשתמש בו לפי הצורך. רק הידיעה, שיש לנו שק כזה העומד לרשותנו בכל עת ובכל מצב עושה כבר את ההבדל, בתחושה. לו היינו מאמינים שיש לנו את מידת הביטחון העצמי שנחוצה לנו בכל דבר ועניין, בודאי היינו פועלים אחרת במצבים רבים.

מה נותן לנו הביטחון בעצמנו שאנחנו כל כך רוצים להשיג אותו?

הגידו איך זה ביטחון בעצמי במעגלי החיים השונים במה עלינו להאמין על עצמנו או על העולם שיש לנו את הביטחון העצמי, הנכון לנו?

בואו נבדוק איך זה הביטחון הנכון אצלנו?

  1. ביני לביני – ביטחון בעצמי נותן לי שקט, רגיעה ונותן הידוק לביטחון, שכבר יש!
  2. בתקשורת בין אישית – ביטחון נותן לי יכולת לקשר טוב. מאפשר לי להיות אסרטיבי עם זאת להיות נאמן לעצמי. כך אני מאמין באחר ובעצמי.
  3. במשפחה הקרובה – הביטחון מייצר אצלי מוטיבציה לעשייה להזמין לארח, לפנק את בני הבית וליהנות איתם.
  4. בעבודה – הביטחון העצמי מייצר רוגע, מחשבה בהירה, המעוררת יצירתיות ורעיונות חדשים. ההעזה והאומץ מקבלים חיזוק ומעבירים את המסר ,לפעול.
  5. בחברים – הביטחון בעצמי מעורר רצון לפגוש, לשתף, להקשיב ולהתעניין בחברים. נותן חשק לבלות אתם להתלבש יפה ולהראות טוב או סתם, להיות!

בטחון עצמי בעזרת דמיון מודרך – בטחון בהצלחה

בטחון עצמי בעזרת דמיון מודרך הוא סוג של "נכס" שכשמשקיעים בו הוא נותן מפרותיו. ככל שאנו משתמשים בביטחון בעצמנו במעגלי חיינו השונים כלומר, עושים לפעמים טועים, לומדים ומתנסים. בזאת, אנו משכללים את עצמנו ונמצאים כבר במקום אחר של התפתחות המלווה בדר"כ בתחושה של נוכחות.  "אני עושה משמע אני קיים" אותה אנרגיה המושקעת בעשייה מתחדשת כמו מצבר שנטען,  קצב הדברים גם הוא מקבל תאוצה ויש חשק ליצור, לעשות, להתפתח וכמובן שהמוטיבציה להצלחה נהנית מהמצב החדש.

בטחון עצמי בעזרת דמיון מודרך הנו תהליך אישי של כ-10 מפגשים בדמיון מודרך אשר חובק בתוכו את "פירוק הבעיה" והתייחסות לחלק שמכשיל את המטופל. ברגע שנותנים מענה ל"חוליה החלשה" אם ע"י שחרור מפחדים או חרדות או כעסים עתיקי ימים ומחזקים את היכולות הקיימות כמו: יצירתיות,

בטחון עצמי בעזרת דמיון מודרך

יכולת סליחה ונחמה וכמובן אהבה באשר היא לאדם אחר, לעצמי ואף לטבע. כל זאת אנו עושים באמצעות הטכניקות השונות של ה-NLP ומטמיעים זאת באמצעות הדמיון המודרך.

ברוב המקרים, מטופל כזה מקבל לעצמו! מה שלא היה לו קודם! והחשוב מכל – שהוא מקבל את עצמו

שלכם,

איריס טנא
מנחה ומטפלת בדימיון מודרך ו-NLP