בכי לאחר לידה

בכי לאחר לידה – יצד להתמודד עם הבכי – "יום הדמעות"

הלידה כבר מאחור אך, נשים רבות נמצאות עוד עמוק בתוך החוויה ונשארות עם התחושות הקשות. האנרגיה השלילית נשארת כלואה ולעיתים מפריעה להסתגלות למצב החדש עם התינוק ועם כל שרשרת השינויים הגופניים (הורמונאליים, תפרים, וכדומה) ההתנהגותיים והרגשיים המתחוללים תוך זמן קצר.

 יכולת ההסתגלות למצב החדש תלויה פעמים רבות ביכולת ההכלה והגמישות לקבלת שינויים. "בין לילה" הצטרפה דמות קטנה וחמודה שאין לה מושג מה עושים איתה?! אותו תינוק השוכב בעריסה לצידה הופך ברגעים אלה לחלק אינטגראלי בחייה לו היא מחוייבת בטוב וברע.

 כאן המקום לציין את תהליך ההנקה שמשמש גשר חשוב ומקרב בדרך מופלאה של קסמו של הטבע בין האם לעוללה. אך, נזכור שאצל חלק מהיולדות תהליך ההנקה אינו מתאפשר. ואז, יש למלא את הפער בדרכים אחרות.

 הנקודה המרכזית העושה את ההבדל לטעמי היא בעצם היכולת לשנות את הגישה. ברגע שמתעורר הקושי והיולדת חווה תחושות קשות ניתן להציע לה את אחד מהתהליכים הקצרים מכלי ה-NLP ראשית להביא אותה למצב של סגירת חווית הלידה ע"י עבוד מהיר של החוויה ושמירת הזיכרון באופן בו יהפוך לחוויה חיובית. ובוודאי שלא ישמש מצע לקשיים חדשים הצצים ועולים. העבודה ברובה הנה בעזרת שינוי מרכיבי החושים ומתן הגדרה חדשה לאותו מצב. כך שבסיום התהליך נוצרת אלטרנטיבה והדרך אל העתיד נראית פתוחה ואטרקטיבית.

 אין זה מחובתנו להנציח את הדפוס , שדווקא מכשיל אותנו

זו זכותנו מלידה לקבל ולתת אהבה להיות אהובים ואוהבים.

 כוח הריפוי העצמי הופך את הטיפול הרפואי לבן ברית.

ה-NLP  מלמד אותנו לבחור

ה-NLP עוזר לנו לשנות התנהגויות מפריעות בתהליך קצר מועד

ה-NLP מעשיר ומחזק את העולם הפנימי שלנו ובכך מושג שינוי במחשבה, בהתנהגות וכמובן שינוי בתחושה.

ה-NLP מלמד אותנו שה"מפתח" נמצא בידנו.

להגיע לאיזון פנימי, להגשים ו…לאהוב את החיים

NLP למי?  לכל אדם המחפש דרך אלטרנטיבית להשגת שינוי והחליט….להתמודד

שלכם,
איריס טנא

מנחה ומטפלת