בטחון בזוגיות הוא בטחון בעצמי תחילה

רוב האנשים מחפשים זוגיות מחפשים ומחפשים ורוצים את הנכונה להם! אצל חלק החיפוש אף מהנה ומתבגר עם השנים מקשר לקשר עד, שמתקיים החיבור לקשר משמעותי. אצל חלק אחר הנושא טעון ומתקדם בעצלתיים אם בכלל?

מה מכשיל?

ברוב המקרים התבטאות הקושי במציאת זוגיות מספקת טמונה בשנים אחורה עת היו ילדים צעירים. משהו בסביבה פחות העריך פחות תמך פחות אהב ואולי נשמעה סביב הרבה בקורת. כך שלאורך זמן נעשה נזק מצטבר ואמונה מגבילה שנולדה אז, כמו: אולי אני לא מספיק טוב? אולי אני לא מספיק יפה? מספיק חשוב? האם אוהבים אותי כפי שאני או אני על תנאי? האם רק כשאני מצליח בלמודים נניח אני יכול לזכות בהערכה/באהבה בחיוך בעידוד וכדומה.  האם אני שווה רק כשאני מגיע להישגים? ומה על הפעמים שאני נכשל? האם זה אומר שאני לא שווה?לא אהוב! לא רצוי ובמילה מדויקת יותר ילד בלתי אהוב ולעתים דחוי. כלומר אהוב על תנאי…

בטחון בזוגיותשני אנשים הפוגשים זה את זה ומתעורר הניצוץ ביניהם וההכרות מתפתחת ומביאה לקשר לאורך זמן. לעתים אחרי זמן עולה הקשר על שרטון ואז לאן? כל אחד שואל את עצמו האם זה הנכון שלי האם לעזוב ולוותר או להישאר ולהתמודד.?

בטחון בזוגיות – אל הפתרון

בחלק מהמקרים משהו מבני הזוג מחליט על  תהליך אישי ועם התקדמות הטיפול  מכיר הוא את עצמו ואת מקומו הראשוני במשפחת המוצא שלו, באמצעות דמיון מודרך ו-NLP. השימוש בתת המודע שופך אור גם על הקושי וגם על הפתרון. עם התקדמות המפגשים   הכעס, העצב, הפחד, החרדה והאשמה משתחררים ובמקומם תופש מקום הביטחון והאמונה שמגיע לי להיות אהוב ואוהב, שזו זכותי מלידה לאהבה! שלל הטכניקות של ה- NLP  מאפשר לנו לשחרר את מה שמיותר לנו ולהטמיע את הערכים והאמונות בדיוק במקום הראשוני ששם חסרו. בדמיון מותר לנו הכל כך שהתמונה המתקנת תופשת מקום ומתרחבת וכל מערכת האמונות והערכים מקבלים תפנית חיובית.

הביטחון הבסיסי במי שאני וההכרה ביכולות שלי, באהבות שלי ובייחודיות שלי עושים את ההבדל ואט אט חודר ביטחון זה גם לקשר הזוגי. ביכולת לעמוד על שלי בתוך הקשר, להתעניין בבן הזוג ולתת לו את המקום שלו בביטחון שהמקום שלי אינו מאוים כך שאם פעם הקשר היה מושתת על תחרות וחשש להיות: מספיק טוב מספיק חכם, מספיק מוכשר, מספיק….כיום הקשר נשען על הכרה הדדית ובוגרת ברצון להיות ביחד לעשות, לאהוב, לחלום וליהנות איש מרעותו מעצמו ומהביחד גם.

וילכו

עם זאת לחיים יש לפעמים את הסדר שלהם, קצב משל עצמם וכולנו יודעים, שכל דבר קורה בזמן שלו תחת השמש. חשוב לזכור, שיום קשה כשבא – הוא מתנה, שהשתהות והיתקעות מביאה בדר"כ ללמידה ולכן היא מבורכת. קבלו זאת בהבנה ובאהבה לעצמכם, היו סבלנים לעצמכם וזכרו שאתם בתוך תהליך שנבנה ושחייבים לעוף בו "גיצים" back fires מהעבר. בדיוק ברגעים הללו מתרחשת הלמידה, שנבנית ומשכללת את הקשר. הרי קשר בעל משמעות יישא פירות ויבשיל  בטבעיות  וזה הרגע בו תוכלו לאחד כוחות ממקום של בטחון בעצמכם ובבן או בת הזוג, כשתחושה של בהירות במחשבה ושמחה והנאה משותפת מלווה את הזוגיות החדשה שלכם

"הילכו שניים יחדיו בלתי אם נועדו?"