אודותיי

איריס טנא – מנחה ומטפלת בדמיון מודרך ו-NLP

בראשון לציון של פעם גדלתי והתחנכתי אז, כשניתן היה לראות בה שדה ופרדס וחולות…וים. בואך מלחמת יום כיפור – ואני חיילת במעבדת צילום אוויר הפוגשת בקצין הפיענוח כחול העיניים – צחי, שלימים הפך בעלי… ומה יעשה זוג צעיר שטוף ערכים וחזון אם לא ציונות? דרומה ירדנו אל מרחבי סיני "מושב נביעות"! או בלשון העם – "נואיבה". שם הכינו שורש וראינו ברכה בעסיס המלונים ושניים ילדים. כן , כך זה היה! והנה בא נשיא מצרים איך שמחנו לכבודו….פירמידות בעיניים ושלום….השנה היא 1982 ואנו מתפנים מסיני למושב בית חנן המוקף פרדסים איריס טנאוירק, אנשים יקרים – וציביליזציה מכל עבר.

מודעה בעיתון מכריזה על לימודי מזכירות רפואית – משהו מושך אותי ואני אצה רצה לעיר השכנה ולומדת ויוצרת קשרים חברתיים ואוהבת מאוד את עולם הרפואה החדש שנגלה בפני. כך אני מוצאת את עצמי ב"שיבא" בין כותלי מחלקת ילדים – המחלקה שהייתה לי לבית. כשני עשורים של עשייה ועניין כחלק מהצוות המטפל מחד והילדים והוריהם מאידך. עם הזמן מאצילים עלי סמכות ועוד אחת…ואני פשוט "עפה במלוא כנף" מעורבת מבית ומחוץ, מעבר לים במחקר ובקשרים עם חוקרים ורופאים בארץ ומחוץ. כך היו הימים במחיצת איש יקר- פרופ' ג'סטין פסוול, רופא חוקר מורה ומעל הכל – אדם.

לעולם אין לדעת מה בחיים יכשיר אותך למשהו שתעסוק בו שנים אחרי. בימי מרפאה כאלה למדתי את צעדי הראשונים של היותי מטפלת. ימים טובים לנו בבית ובמשפחה, שכבר הולכת ומתרחבת ועוד בן נולד לנו, בשעה טובה ומבלים לומדים עובדים ו…אוהבים את החיים. מכאן, מחליטה להוסיף לימודים במכון אדלר, שנתיים שאפשרו לי לעשות עבוד של משמעות חיי ונתנו פרופורציה חדשה וגישה שאפשרה – עוד לידה. כך מצאנו עצמנו עם עוד תינוקת נפלאה – והאושר גדול ורב.

סוף שנות ה-90 בעבודה ובמחקר ובוקר אחד, משהו השתנה באחת! פסוול חלה במחלה קשה. שינוי משמעותי של התמודדות רבת פנים. גדלתי והתפתחתי לצידו, כאשר עולם שלם כבר הפך לחלק ממני, כך ששימרתי ככל יכולתי את הערכים ופעלתי כאילו שאני – הוא.

מודעה קטנה בעיתון יום שישי עוררה בי עניין: לימודי דמיון מודרך ו-NLP .  משהו משך אותי וצללתי לתוך תהליך למידה והנחיה של מתנדבים רבים. כך רצו השנים… ובד בבד המשכתי בעבודתי. בעצם מצאתי דרך לשרוד ולטפל במה שהיה בלתי נסבל עבורי. אחרי כל זאת, היה ברור לי שזה מה שאעשה בשנים הבאות. עלי לטפל באנשים המחפשים מזור ושקט לעצמם ונחמה וכוון ומחפשים דרך לצמיחה – ממצבים מורכבים.

כך הפכתי למטפלת והתחושה היא שהמקצוע הזה חכה לי, חכה שאגדל ואתפתח. לימים המשכתי בלמודי במסגרת נוספת המלמדת NLP  "נקי" וריפוי מטראומה וחרדה בכלי ה-NLP וכן הוכשרתי בטיפול Time Line Therapy  –  והתוצאות נהדרות.

ימות שיבא נמשכו עוד תקופה ביצירת המורשת. עשיתי זאת בתשומת לב ובכאב שהייתי צריכה לעבור דרכו, כדי לצמוח… זה בדיוק הסדר החדש שאני עושה עם מטופלי. תהליך אישי הנותן הזדמנות לטפל בקושי ולהטמיע במקומו מה שנחוץ כמו ביטחון, קבלה עצמית ואהבה וזאת באמצעות הדמיון וטכניקות ה-NLP. כך למשל, טראומה עתיקה יכולה בקלות ל"התחפש" לכאב ראש, לתחושת מועקה, לדאגה אינסופית, לדיכאון, להתפרצויות כעס, לעצב, לבעיות שינה, לפחד, לחרדה, לאשמה וכו'.. ובכך להפריע באופן יצירתי – עד שנבחין בה ונטפל במה שבאמת מפריע.

עבורי זו הגשמה, שמהלכת אני 10 שנים בתוכה בהתלהבות ובסקרנות, בקליניקה ובסדנאות שלי, המתאפיינות בדינמיקה של הקהל המאתגר אותי בכל פעם מחדש. אלו רגעים שאני לומדת ומשתכללת. מטופלי, בני 20 או 50 רוצים כולם להיפטר מכעס, מפחד, מחרדה או פשוט רוצים אהבה בחייהם ולפעמים רק שלום עם עצמם. ניתן לומר שתוך 7-10 פגישות רוב מטופלי מגיעים אל הרגע, שמרגישים – כאילו נולדו מחדש שזו זכות גדולה בשבילי!

20141207_120712בנוסף, אני שולחת ידי בכתיבה בעולמות המדיה ומשתייכת לקהילת מטפלים מופלאה המעשירה ומפרה אותי מקצועית ואישית.

מה בקליניקה שלי – במושב בית חנן?

  • שיקום של גוף ונפש – בזמן ולאחר מחלה
  • טיפול במצבי טראומה וחרדה – בכלי ה-NLP
  • הבראת מערכות יחסים – בין דורית, זוגית,חברתית ועם עצמי!!

סדנאות

בבתי חולים, במועדוני ספורט, בימי עיון, בימי כיף, ובמפגשים פרטיים – בסלון.

  • סדנת החלמה שבועית "להרגיש טוב, יום-יום, באמצעות הדמיון"
  • סדנת חוויה  (מפגש יחיד) – "להביט לפחד בעיניים"
  • סדנת חוויה  (5 מפגשים ) "הדרך אל השקט שלך"

תודה על תשומת לבכם,

אני מאמינה ברגע של החלטה, לטפל במה שמכשיל אתכם ולהשיג שינוי שאתם רוצים לעצמכם.

השאירו לי פרטים או התקשרו  כך אוכל להכיר גם את ה"סיפור שלכם"

שלכם,
איריס טנא
מנחה ומטפלת